fbpx

Aktywacja funkcji nawigacji systemów CIC i NBT import FSC – kod 609

W związku z dużym zainteresowaniem naszych klientów miło nam poinformować,  że możemy dokonać aktywacji funkcji nawigacji w następujących systemach montowanych w samochodach BMW:

bmw122h

 

W najnowszych systemach koncernu BMW, które są instalowane w samochodach między innymi  funkcja nawigacji jest aktywowana unikatowym kodem FSC – FREI SCHALT CODE  przypisanym pod numer nadwozia pojazdu.

W momencie gdy ten kod jest zapisany w systemie multimedialnym i jest zgodny z numerem VIN pojazdu funkcja nawigacji jest aktywna.

Podobnie jest to w przypadku funkcji:

–  zarządzania głosem
–  aktualizacji mapy
–  części składowych Connected Drive (BMW APPS)

Nasza firma umożliwia klientom aktywacje systemów nawigacyjnych w następujących przypadkach:

–  doposażenie samochodu w moduł nawigacyjny nie będący wyposażeniem fabrycznym w momencie produkcji auta
–  doposażenie samochodu w moduł nawigacyjny  będący wyposażeniem fabrycznym w momencie produkcji auta ale skradziony lub uszkodzony
–  w przypadku odbudowy auta po zalaniu
–  w przypadku zmiany systemu nawigacyjnego CCC (montowany do 2008) na system CIC
–  w przypadku zmiany systemu nawigacyjnego CIC (montowany do 2012) na system NBT

Po zamontowaniu jednostki nawigacyjnej  w samochodzie kodujemy  i aktualizujemy  urządzenie do poziomu oprogramowania odpowiadającymi poziomowi oprogramowania innych modułów samochodu.

W momencie gdy moduł nawigacji pracuje bez problemu – działają wszystkie funkcje oprócz funkcji nawigacji która jest nie aktywna rozpoczynamy proces aktywacji.

Aktywacja może zostać zrealizowana następującymi metodami:

– emulatorem

Emulator jest urządzeniem,  które jest tzw „tłumaczem” pomiędzy głównym komputerem samochodu CAS posiadającym zapisany VIN  a używaną jednostką nawigacyjną. Moduł ten przypisuje VIN pojazdu dla którego obecnie są załadowane kody FSC w nawigacji pochodzącej z innego auta dostarczonej przez klienta.Mankamentem tego rozwiązania jest fakt iż klient musimy aktualizować mapę nawigacji w przyszłości posługując się VIN pojazdu z którego nawigacja została wymontowana.

– kodami FSC – FREI SCHALT CODE

Najczęściej dokonujemy aktywacji kodami FSC zamówionymi w BMW AG pod VIN pojazdu w którym montujemy nawigacje. Rozwiązanie to przypisuje ściśle system do auta i w przyszłości nie ma problemu aktualizacjami mapy i oprogramowania auta. Podobnie jest w momencie gdy samochód miał skradziony moduł nawigacyjny i montujemy nowe urządzenie. W tym przypadku nie trzeba ponosić kosztów i zamwiać kodów FSC BMW ponieważ były one wygenerowane fabrycznie.

Zalecamy naszym klientom wykonywanie wszystkich aktywacji oryginalnymi kodami FSC -FREI SCHALT CODE

Total Page Visits: 4750 - Today Page Visits: 1

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress