fbpx

Kodowanie

Kodowanie samochodu polega na określeniu  konfiguracji pojazdu który się składa z wielu różnych sterowników odpowiedzialnych za wszystkie funkcje.
W BMW może być użyty dowolny sterownik w konfiguracjach.
W zależności od konfiguracji pojazdu dany ten sam sterownik może obsługiwać zupełnie inne funkcje w zależności od tego na jaki rynek auto było przeznaczone i posiada zainstalowane wyposażenie dodatkowe, itd.
Kodowanie wprowadzono wraz z modelem BMW E31. Stare auta posiadają „ZCS key” który przechowuje informacje o kodowaniu.
Nowe auta przetrzymują informacje kodowe jako listę opcjonalnych numerów. Każda aktywna opcja jest wyrażona kodem wyposażeniowym BMW np. S609a ściśle powiązanym z numer VIN pojazdu.

 

Przykład konfiguracji sterownika świateł: LCM / FRM / NFRM – powinien znać rynek przeznaczenia auta. W wersji USA auto posiada światła obrysowe tzw. US side marker, rynek szwedzki wymaga stałej jazdy na światłach mijania, itd.

Kodowanie dokonujemy w następujących modelach BMW:

– seria 1: E81 – E82 – E87 – E88 – M1 – F20 – F21
– seria 2: F45 – F46
– seria 3: E90 – E91 – E92 – E93 – M3 – F30 – F31 – F34 – F36
– seria 5: E60 – E61 – M5 – F10 – F11 – F07 – F18 – G30
– seria 6: E63 – E64 – M6 – F12 – F13
– seria 7: F01 – F02 – F04 – G11 – G12
– seria X: X1/E84/F48 – X3/F25 – X4/F26 – X5/E70/F15/F85 – X6/E71/F16/F86
– seria Z: Z4 – E85/E86/E89

Poniżej lista niektórych możliwych zmian po zakodowaniu sterowników w samochodach:

Konwersja samochodu z wersji USA na Europę
Usługa polega na przekodowaniu ustawień Radia z USA na Europe, uaktywnienie funkcji AF FM i TMC, zmiana ustawień świateł, zmiana jednostek miar na metryczny.

Aktywacja rozszerzonych funkcji komfortowych
Usługa polega na uruchomieniu dodatkowych funkcji komfortowych: domykanie szyb, otwieranie i zamykanie  bagażnika po naciśnięciu pilota lub przycisku wew pojazdu, automatyczne składanie lusterek, domykanie szyberdachu itp.

Odblokowanie funkcji DVD/TV podczas jazdy tj. TVFREE
Usługa polega na zdjęciu blokady oglądania DVD lub TV podczas jazdy. Funkcja jest możliwa do uaktywnienia w samochodach z systemami CCC jak również CiC( dysk twardy). Aktywacja tej funkcji nie powoduje zmiany systemowych wpływających na działanie pojazdu

Dodatkowe języki MENU pojazdu np. POLSKI
Usługa polega na aktywacji dodatkowego języka menu np. Polski, Węgierski  wraz z lektorem nawigacji w systemach CIC pojazdu. W samochodach ze starszym systemem CCC lektor w wielu językach jest nie dostępny i pozostaje jedynie zmieniony język menu.Zmiana funkcji świateł dziennych
Usługa polega na uruchomieniu jednego z kilku możliwych ustawień świateł do jazdy dziennej takich jak:  świecą się tylko ringi przednie, wyłączenie świateł tylnich przy włączonych światłach przednich do jazdy dziennej, uruchomienie świateł w stylu American Daylights ( 30% świateł drogowych)

Aktywacja BC ( komputer pokładowy)  np.  E46
Usługa polega na włączeniu funkcji BC do obsługi na wskaźnikach (KOMBI) oczywiście w pojazdach doposażonych w rozszerzoną manetkę i inne dodatkowe moduły w pojedzie.

Powyższa lista zawiera tylko przykładowe zmiany.

W przypadku innych funkcji proszę o kontakt telefoniczny: +48 601210310  lub proszę skorzystać z formularza mailowego

 

Total Page Visits: 5834 - Today Page Visits: 1

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress