fbpx

Asystent zmiany pasa + ostrzeżenie opuszczenia pasa BMW F11 2012

Otrzymaliśmy zlecenie doposażenia w system asystenta zmiany pasa ruchu  i ostrzeżenia opuszczenia pasa ruchu samochodu BMW F11 520D 2012 . Oczywiście równolegle klient próbował doposażyć samochód za pośrednictwem dealera BMW , jednakże odpowiedz była do przewidzenia i brzmiała – nie ma takiej możliwości w Pańskim samochodzie.

Ustaliliśmy następujący zakres prac:

– asystent zmiany pasa
– ostrzeżenie opuszczenia pasa

Prace rozpoczęliśmy od przeprowadzenia diagnostyki pojazdu BMW OSS i następnie zaprogramowaliśmy cały samochód BMW OSS do najnowszej dostępnej wersji oprogramowania przeznaczonej dla tego samochodu.

Ze względu na wybraną opcję przez klienta zdemontowaliśmy lusterka  i po uzupełnieniu brakującej instalacji samochodu zamontowaliśmy lusterka wyposażone w wskaźniki informacyjne systemu asystenta zmiany pasa ruchu.

Kolejnym etapem był demontaż kierownicy i montaż kierownicy w moduł wibracji oczywiście po wcześniejszym uzupełnieniu instalacji układu kierowniczego.

Ostatnim etapem doposażenia był montaż radarów w tylniej częsci samochodu, których zadaniem jest skanowanie obszaru wokół samochodu w momencie zmiany pasa ruchu.

Po zakończeniu prac montażowych przypisalismy nowe opcje , sterowniki  samochodu  i następnie zaprogramowaliśmy cały samochód BMW OSS do najnowszej dostępnej wersji oprogramowania przeznaczonej dla tego samochodu.

Wszystkie elementy użyte do doposażenia samochodu w tą opcję były dobrane dokładnie wg VIN samochodu i uzupełnienie instalacji wg zaleceń BMW co umożliwiłobezproblemowe  programowanie samochodu.

Po zakonczeniu prac przetestowaliśmy działanie systemu w ruchu miejskim. Wszystko działa bez zarzutu.

Klient zadowolony z wykonanej usługi

IMG_0302.JPG

zdjęcie 4

IMG_0303.JPG

 

 

 

Total Page Visits: 3212 - Today Page Visits: 1

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress