fbpx

Doposażenie NBT LED Full Adaptive 360′ kamera BMW F25 2011

Otrzymaliśmy zapytanie od firmy zajmującej się importem nowych i używanych części BMW  , czy podejmiemy się doposażenia samochodu BMW F25 2.0D 2011 aby spełniał warunki samochodu z roku 2014.Klient chciał aby auto zostało wyposażone w lampy przednie FULL LED Adaptive , system nawigacji NBT , automatyczną klapę i kampery nowego typu Surround 360′.

Oczywiście równolegle klient próbował doposażyć samochód za pośrednictwem dealera BMW , jednakże odpowiedz była do przewidzenia i brzmiała – nie ma takiej możliwości w Pańskim samochodzie.

 

Ustaliliśmy następujący zakres prac:

609 nawigacja Professional NBT
316 automatyczna klapa bagażnika
3AG kamera cofania
5DL kamera Surround 360′
552 reflektory FULL LED Adaptive + halogeny LED
xxx Lusterka LCI z kierunkowskazami

Prace rozpoczęliśmy od przeprowadzenia diagnostyki pojazdu BMW OSS i następnie zaprogramowaliśmy cały samochód BMW OSS do najnowszej dostępnej wersji oprogramowania przeznaczonej dla tego samochodu.

Ze względu na wybraną opcję przez klienta zamontowaliśmy w tylniej klapie zamki z dociąganiem i siłowniki elektryczne. Dużo pracy wymagało od nas uzupełnienie instalacji ponieważ BMW nie umożliwia zakupu tego zestawu. Po zamontowaniu wszystkich elementów włącznie z wymaganymi sterownikami przetestowaliśmy działanie mechanizmu i dokonaliśmy wszystkich wymaganych inicjalizacji.

Zdemontowaliśmy przednik zderzak pojazdu i wymontowaliśmy oryginalne lampy Xenon Dynamic.

Następnym etapem było wykonanie zmian w instalacji pojazdu aby była możliwość zainstalowania lamp FULL LED Adaptive w samochodzie który fabrycznie takiej opcji nie posiadał.  Wymieniliśmy moduły elektryczne samochodu odpowiedzialne za komunikację i światła.

IMG_0481.JPG

IMG_0483.JPG

IMG_0487.JPGIMG_0493.JPG

IMG_0494.JPG

IMG_0493-0.JPG

 

Po zakończeniu montażu i przetestowaniu  lamp przednich LED , rozpoczeliśmy prace przy montażu systemu kamer LCI 2014. Ten system jest obecnie standartem w BMW F15 i w odróżnieniu od obecnego systemu podłączenie kamer nie jest realizowane specjalnym kablem HSD Video lecz kablem Ethernetowym CAT 6+.  System kamer Surround 360′ jest oparty na 4 kamerach (tylna + 2 x lusterka + kamera przednia). Zamontowanie tego systemu wymagało od nas równiez zmiany systemu PDC na moduł PMA (Parking Assist).

IMG_0477.JPG

IMG_0475.JPG

IMG_0479.JPG

IMG_0473.JPG

Gdy system kamer był gotowy i lusterka LCI zostały zamontowane włącznie z kierunkowskazami wymontowaliśmy z samochodu oryginalną nawigację CIC i zamontowaliśmy po przerobieniu odpowiednim instalacji nawigację NBT.

IMG_0471.JPG

Po odpowiednim zaprogramowaniu i zakodowaniu system NBT uruchomił się ze wszystkimi opcjami. Ostatnim etapem była aktywacja funkcji nawigacji urządzenia. Możemy aktywować urządzenie emulatorem lub kodami FSC zamówionymi pod numer VIN. Klient  wybrał opcje aktywacji kodami FSC.

IMG_0466.JPG

Uzpełnieniem wnętrza stał się zamontowany panel klimatyzacji LCI 2014. Montaż i zakodowanie panelu był możliwy po odpowiednim dostosowaniu deski rozdzielczej.

 

IMG_0468.JPG

 

Wszystkie elementy użyte do doposażenia samochodu w tą opcję były dobrane dokładnie wg VIN samochodu i uzupełnienie instalacji wg zaleceń BMW co umożliwiłobezproblemowe  programowanie samochodu.

 

Total Page Visits: 3171 - Today Page Visits: 1

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress