fbpx

Doposażenie Navi NBT zamiast Navi CIC + usługi ConnectedDrive

Doposażenie Navi NBT zamiast Navi CIC + usługi ConnectedDrive – 520d z 2011

Dość długo przymierzaliśmy się do tego doposażenia szukając i gromadząc odpowiednie części wyposażenia.

W okresie między świętami a Nowym Rokiem wstawiliśmy na warsztat samochód 520d z 2011 roku z systemem nawigacji Professional w wersji CIC z systemem telefonicznym opartym na ComboxMedia Telematik.

Zdemontowanie systemu CIC to żaden problem ale już montaż i uruchomienie systemu NBT wraz z aktywnym usługami ConnectedDrive już nie należy do rzeczy łatwych i przyjemnych a na pewno nie jest to jedne z najtańszych doposażeń 😉

Ze względu, że w samochodzie w oryginale była jednostka CIC z radiem DAB a do tego była telewizja Mpeg4 i system kamer SurroundView potrzebowaliśmy jednostki NBT na tzw. 'wypasie’, która nam to wszystko obsłuży bez utraty funkcjonalności. Dodatkowo moduł Combox Media Telematik musiał być zastąpiony przez moduł TCB.

Biorąc pod uwagę, że nie lubimy chlastać niepotrzebnie oryginalnych wiązek samochodu, zastosowaliśmy tutaj system przejściówek, które umożliwiają powrót bezinwazyjny do poprzedniego systemu, gdyby klient chcąc się pozbyć samochodu chciał to wszystko zdemontować i przywrócić oryginał systemu w wersji CIC.

Zawsze stawiamy na oryginalne i pochodzące z legalnego źródła części, tak samo i tym razem zamówione wszystko zostało w centrum demontażu pojazdów. Wcześniej dostaliśmy nr VIN samochodu z jakiego były zdemontowane i po sprawdzeniu, że wszystko pasuje wraz z tym, że są aktywne usługi online, przystąpiliśmy do montażu i aktywacji całego systemu.

Po kilkudziesięciu godzinach pracy montażowej i konfiguracyjnej cały system wystartował 🙂

Aktualnie wygląda to jak na zdjęciach poniżej…

Total Page Visits: 11263 - Today Page Visits: 2

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress