fbpx

Doposażenie BMW 5GT 530D (F07 2010) Combox+BMW Apps+DVD

Doposażenie BMW 5GT 530D (F07 – 2010) Combox + BMW Apps + Video iPhone 4S + DVD Changer

Samochód posiadał bardzo bogate wyposażeniem, klient kontaktował się z dealerem BMW i niestety stwierdzono, że w tym aucie się nie uda dokonać tej modyfikacji ponieważ nie występuję kit doposażenia wg VIN, gdyż AUTO nie spełnia warunków.

Samochód był wyposażony w moduł TCU i dodatkowo Mulf2 High obsługujący złącze USB w podłokietniku ( kod 6FL)

Ustaliliśmy z klientem doposażenie w następujące opcje :

– 6VC Montaż Combox Media
– 614 Internet
– 615 Rozszerzona informacja BMW Online
– 644 Telefon Bluetooth ( zamiast 633)
– 6NR BMW APPS
– 6NF VIDEO z iPhone na monitorze CIC
– 696 DVD Changer (zmieniarka płyt DVD)
– VIM TV/DVD FREE

Prace rozpoczęliśmy od przeprowadzenia diagnostyki pojazdu ISID i następnie zaprogramowaliśmy cały samochód ISSS do najnowszej dostępnej wersji oprogramowania przeznaczonej dla tego samochodu.

Zamontowaliśmy nowy moduł Combox Media w bagażniku samochodu i dołożyliśmy brakujące kable. Dokonaliśmy inicjacji nowego modułu, programowania i kodowania do pojazdu. Musieliśmy również dokonać wymiany płyty pod telefon (tzw. Baseplate) na model z wyjściem video i następnie zamontowaliśmy odpowiednie oryginalne połączenie kablowe.

Klient jest użytkownikiem telefonu iPhone 4S, więc zamówiliśmy SnapIn Media w BMW i następnie zamontowaliśmy i zakodowaliśmy w aucie.

W celu uruchomienia BMW APPS dokonaliśmy importu wcześniej zamówionego w BMW kodu FSC do komputera CIC za pośrednictwem ISSS.

Po dograniu dodatkowych poprawek dla iPhone 4S i zainstalowaniu BMW ConnectedDrive usługi aplikacji uruchomiły się na ekranie CIC. Dodatkowo w zakładce Radio pojawiła się opcja Radio Internetowe działające tylko gdy iPhone 4S jest wpięty w SnapIn.

Uruchomiliśmy opcję internetu i BMW Online za pośrednictwem sparowanego telefonu poprzez Bluetooth.

Dodatkowo zamontowaliśmy w samochodzie oryginalną zmieniarkę DVD na 6 płyt w schowku na rękawiczki i połączyliśmy kablem video z modułem CIC w celu uzyskania funkcjonalności oglądania filmów ze zmieniarki na ekranie CIC.

Efekt montażu ciekawy , klient po wybraniu opcji PlugIn w CIC otrzymuje nowe menu graficzne obsługi iPod a po wybraniu drugiego portu USB pojawia się standardowe menu BMW do obsługi iPod włącznie z funkcją Video.

Ostatnim etapem zdjęcie blokady DVD w czasie jazdy…

 

Total Page Visits: 2281 - Today Page Visits: 5

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress