fbpx

Doposażenie HeadUp KAFAS LED SideView LCI BMW F02

Zwrócił się do nas klient który dokonał zakupu samochodu BMW F02 750i w idealnym stanie jednak auto posiadało bardzo skromne wyposażenie dodatkowe.  Jedynym dodatkowym wyposażeniem samochodu było nagłośnienie Logic7 i skóra o kolorze Dolomitti (Beż) Nappa czyli miękko wyprawiona. Po konsultacji z klientem ustaliśmy wykonanie dużego nastepującego projektu :

– Head Up Display
– Speed Limit Info ( system rozpoznawania znaków)
– Montaż kamery KAFAS
– Asystent zmiany pasa ruchu
– Ostrzeżenie opuszeczenia pasa ruchu
– System kamer Sourrand View
– Asystent świateł drogowych
– montaż lamp przednich Full Adaptive LED
– montaż kierownicy z wibracją od obsługi systemów wspomagających kierowcę

Prace rozpoczęliśmy od przeprowadzenia diagnostyki pojazdu BMW OSS i następnie zaprogramowaliśmy cały samochód BMW OSS do najnowszej dostępnej wersji oprogramowania przeznaczonej dla tego samochodu.

Zdemontowaliśmy przednik zderzak pojazdu i wymontowaliśmy oryginalne lampy Xenon Dynamic.

Następnym etapem było wykonanie zmian w instalacji pojazdu aby była możliwość zainstalowania lamp FULL LED Adaptive w samochodzie który fabrycznie takiej opcji nie posiadał.  Wymieniliśmy moduły elektryczne samochodu odpowiedzialne za komunikację i światła. Dokonaliśmy przerobienia instalacji wymaganej do montażu nowych lamp. Wszystkie podłączenia są wykonane wg. standartów BMW i punkty zasilania są zlokaliwoane dokładnie w miejscach dedykowanych przez BMW AG .

W momencie dokonywania takich modernizacji bardzo ważne jest zachowanie odpowiednich procedur systemowych aby nie uszkodzić modułu.

Po zakończeniu montażu wymaganych modułów przy tego typu doposażeniu rozpoczęliśmy prace systemowe w celu uruchomienia FULL Adaptive LED.

Kolejnym etapem modernizacji była wymiana deski rozdzielczej pojazdu na wersję przystosowaną pod Head Up Dispaly która zamowilismy w pod kolor wnętrza pojazdu zgodnie z VIN w BMW AG. Przed zamontowaniem nowej deski rozdzielczej zamontowaliśmy najnowszy Head Up Display z samochodu LCI aby klietn otrzymał najnoszy wyświetlacz pełno kolorowy zwany potocznie Full Color. Oczywiście montując HeadUp Display zwany potocznie rzutnikiem wymieniliśmy zegary (liczniki) pojazdu na wersję obsługująca ten nowy moduł. W celu uruchomienia tego systemu doposażyliśmy auto w nową instalację wykonaną zgodnie z zaleceniami BMW AG.

Po zamontowaniu nowej deski rozdzielczej z HeadUp Display i licznikami rozszerzonymi dokonaliśmy wymiany przedniej szyby pojazdu na wersję obsługującą HeadUp Display i kamerę KAFAS do obsługi systemu Speed Limit Info ( system rozpoznawania znaków).Po wymianie  szyby doposażyliśmy samochód o czujnik deszczu i kamerę KAFAS włacznie z wykonaniem odpowiedniej instalacji.

Po zakonczeniu prac wewnątrz pojazdu dokonaliśmy przerobienia instalacji lusterek do zamontowania lusterek LCI (po liftingu) z kierunkowskzami i kamerami – kierunkowskazy na błotniku zlikwidowaliśmy i zaślepiliśmy ja w wersji LCI.

Gdy lusterka były już zamontowane doposażyliśmy auto w system 5  kamer LCI :

– tylana kamera
– kamera lewa i prawa boczna lusterkowa
– kamera lewa i prawa przednia SIdeView

Kolejnym  etapem było uruchomienie asystenta świateł drogowych po wymianie przełacznika pod kierownicą i uzupełnieniu instalacji.

W momencie gdy asystent już był aktywny dokonaliśmy modernizacji kierownicy o wibrację do obsługi systemów asystujących kierowcy i zamontowaliśmy panel obsługi systemów.

Po zakończeniu programowania dokonaliśmy aktualizacji mapy Europy na podstawie kodu FSC.

Ostatnim etapem było dokonanie diagnostyki pojazdu BMW OSS i zdjęcie blokady DVD w czasie jazdy.

 

IMG_0549

Total Page Visits: 13803 - Today Page Visits: 3

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress