fbpx

Doposażenie BMW X5 (2007) Navi CIC + Top HiFi + Kamera cofania

Samochód posiadał bardzo bogate wyposażenie  włącznie z drewnem egzotycznym i klient kontaktował się z dealerem BMW i niestety stwierdzono, że w tym aucie się nie uda dokonać tej modyfikacji.

Ustaliliśmy z klientem doposażenie opcje:
– 609         Nawigacja CIC
– 677         Nagłośnienie HIFI Professional High End
– VIM       TV/DVD FREE

Prace rozpoczęliśmy od przeprowadzenia diagnostyki pojazdu ISID i następnie zaprogramowaliśmy cały samochód ISSS do najnowszej dostępnej wersji oprogramowania przeznaczonej dla tego samochodu.
Kolejnym  etapem był montaż i programowanie  kompletnej nawigacji CIC zawierającej ekran 8,8” HD, dodatkowe złącze USB w schowku na rękawiczki do importu muzyki na dysk twardy. Wymieniliśmy maskownicę i  tzw. kosz podtrzymujący lewarek zmiany biegów umożliwiający montaż nowego iDrive od systemu CIC .
System niestety wymaga również przerobienia modułów PDC i kamery cofania, które nie są już kompatybilne z system CIC.
Istnieje możliwość zamontowania emulatora który dekoduje informacje z systemu przed liftingowego PDC (CCC) do systemu po liftingowego (CIC) i umożliwia zamontowanie dodatkowo kamery OEM (niestety brak linii parkowania i informacji z PDC) .
My proponujemy przerobienie instalacji i wymianę modułu  PDC na po liftingowy i montaż oryginalnej kamery cofania BMW z modułem sterującym BMW od samochodu po lifitnigowego.
W celu uzyskania pełnej funkcjonalności systemu PDC dokonaliśmy przerobienia instalacji montując w zamian osobnych modułów PDC i JunctionBox nowego modułu po liftingowego JunctionBOX zawierającego PDC już w sobie.
Najbardziej pracochłonnym zadaniem okazało się dokonanie zmiany fabrycznego nagłośnienia HiFi (kod 676) na nagłośnienie Top HiFi (Professional DSP – kod 677). Podstawowa różnica systemu polega na wzmacniaczu Audio ponieważ jest on większej mocy 600W, posiada więcej kanałów audio, sterowany światłowodem, posiada inny typ złącza. Przerobiliśmy instalację z wykorzystaniem oryginalnych nowych złącz BMW wg zaleceń i schematów BMW.
Wszystkie prace montażowe wykonaliśmy z wykorzystaniem oryginalnych nowych złącz pozostawiając nie wykorzystane złącza w aucie.
Wymieniliśmy wszystkie głośniki włączenie z subwooferami pod siedzeniami  przednimi na głośniki z wersji Top HiFi. Głośniki te posiadają membrany carbonowe w zamian papierowych co wpływa na lepszą jakość dźwięku (lepsza reakcja na częstotliwość audio). Dodatkowo wymieniliśmy plastiki słupka D-pillar i zamontowaliśmy nowe wraz głośnikami typu Surround .

Wzmacniacz zaprogramowaliśmy i zakodowaliśmy do samochodu pod VIN…

Wszystko działa i dodatkowo dokonaliśmy update mapy nawigacji do wersji 2012 Premium

Total Page Visits: 2667 - Today Page Visits: 3

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress