fbpx

Doposażenie BMW X3 (F25 2012) Nawigacja CIC + Combox + Internet

Doposażenie BMW X3 (F25 2012) Nawigacja CIC + Combox + Internet

 

Samochód został kupiony w Polsce jako nowy z bardzo okrojonym wyposażeniem .W momencie zakupu nabywca uznał, że podstawowe radio Business BMW jest dla niego wystarczające i jako zestaw głośnomówiący został zamontowany zestaw Parrot.

Klient jednak podjął decyzję aby doposażyć swój samochód oryginalną nawigację CIC z dyskiem twardym , zamontować moduł Combox wykorzystywany jako interface Bluetooth i dodatkowo przygotowanie do obsługi internetu czy BMW APPS.

Klient chciał dokonać tego montażu w serwisie BMW jednak serwis poinformował, że nie ma możliwości technicznych tj. brak instalacji światłowodowej i wymaganych modułów.

 

 

Ustaliliśmy z klientem doposażenie opcje :
– 609 – Nawigacja CIC
– 6VC – Combox Media
– 6NK – Bluetooth + USB
– 6NR – BMW APPS
– 6AL – BMW LIVE
– 615 – Internet

 

Prace rozpoczęliśmy od przeprowadzenia diagnostyki pojazdu BMW OSS i następnie zaprogramowaliśmy cały samochód BMW OSS do najnowszej dostępnej wersji oprogramowania przeznaczonej dla tego samochodu.

W momencie montażu nawigacji CIC z dyskiem twardym musieliśmy dokonać uzupełnienia brakującej instalacji światłowodowej w samochodzie, zamontować nowe moduły i liczniki obsługujące system CIC ze światłowodem.  Samochód miał fabrycznie liczniki BASIC i bez dokonania zmiany nie było by możliwości uzyskania informacji o serwisach i ustawienia godziny co powodowało,  że w nawigacji nie byłby określony czas dojazdu do celu.

Liczniki zostały przygotowane poza samochodem żeby odpowiadały VIN auta i posiadały ten sam przebieg zarejestrowany.

Po zamontowaniu wszystkich brakujących modułów i uzupełnienia instalacji uruchomiliśmy komputer CIC niestety nawigacja była nie aktywna.

Żeby dokonać aktywacji nawigacji CIC BMW należy zamówić w BMW AG i zaimportować kody FSC ( 1B, 19, 1B) do samochodu.

Po zaimportowaniu wcześniej zamówionych kodów nawigacja była już aktywna.

Przystąpiliśmy do montażu modułu Combox Media koniecznego do korzystania z Bluetooth , internetu czy BMW APPS.

Dokonaliśmy ponownego programowania samochodu z wybraną funkcją doposażenia pojazdu w 6NR (zaimportowaliśmy również uprzednio zamówiony kod FSC) i dokonaliśmy również update listy kompatybilnych telefonów z BMW Combox.

Dokonaliśmy wymiany płyty pod telefon (tzw. Baseplate ) na model z wyjście video i następnie zamontowaliśmy odpowiednie oryginalne połączenie kablowe pomiędzy płytą pod telefon a komputerem CIC.

Klient jest użytkownikiem telefonu iPhone 4 więc zamówiliśmy SnapIn MEDIA w BMW i następnie zamontowaliśmy i zakodowaliśmy w aucie.

Efekt montażu ciekawy,  klient po wybraniu opcji PlugIn w CIC otrzymuje nowe menu graficzne obsługi iPod a po wybraniu drugiego portu USB pojawia się standardowe menu BMW do obsługi iPod włącznie z funkcją Video.

Uruchomiliśmy opcję internetu i BMW LIVE za pośrednictwem sparowanego telefonu poprzez Bluetooth.

Ostatnim etapem zdjęcie blokady DVD w czasie jazdy

20130807-142441.jpg

20130807-142456.jpg

20130807-142503.jpg

20130807-142512.jpg

Total Page Visits: 5032 - Today Page Visits: 12

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress