fbpx

E61 doposażenie w aktywny tempomat ACC i aktywne fotele z M5

Przyjechał do nas klient z Norwegii z samochodem 525d  (E61 M57 z roku 2006) w którym już były robione jakieś modyfikacje lecz były robione w Turcji przez kogoś niekompetentnego 🙁

Klient chciał mieć jeszcze zamontowane NightVision ale zaopatrzył się na Litwie w części, które były z dwóch różnych samochodów a w przypadku systemu NightVision to moduł kamery jak i moduł/sterownik muszą być z tego samego samochodu gdyż są ze sobą sparowane. Z tym doposażeniem klient się poddał a z braku części w normalnych cenach my też nie podejmowaliśmy się tego doposażenia.

Samochód miał już wykonane doposażenie w zestaw lamp przednich i tylnych LCI.
Była już zamontowana nowa kierownica z podgrzewaniem i wibracją tylko chyba podczas obszywania ktoś uszkodził część grzewczą 🙁
Był już 'założony’ lecz nie działający system tempomatu ACC – nie miał prawa działać gdyż był całkowicie źle podłączony.

Założona była również zamontowana automatyczna kolumna kierownicy ale bez podłączonych żadnych przewodów to samo tyczyło się foteli przednich, które zostały przełożone z samochodu M5 ale wszystko inne nie podłączone tylko włożone na sztukę.

Naszym zadaniem przede wszystkim było dojść do tego co gdzie i w którym miejscu zostało już źle zrobione aby to 'wyprostować’ i uruchomić.

Po kilkuset godzinach spędzonych w łataniu wiązki i poprawianiu po kimś czego nie lubimy robić systemy zaczęły działać.

Samochód został w całości zaktualizowany do najnowszej wersji oprogramowania oraz wgrany zmodyfikowany program do sterownika silnika wycinający obsługę EGR i DPF oraz podnoszący delikatnie moc.

Fotele komfortowe z aktywnym boczkami oraz kolumna kierownicza ruszyły po poprawnym podłączeniu i zaprogramowaniu.

To samo tyczyło się aktywnego tempomatu, który musiał być dodatkowo skalibrowany na lustrach w ASO.

Total Page Visits: 2960 - Today Page Visits: 8

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress