fbpx

Doposażenie BMW (E90 2007) USB+ Mulf2 +System HiFi Alpine

Doposażenie BMW (E90 2007) Radio Proffesional LCI + Mulf2 + USB + System HiFi Alpine…

 

Samochód był w bardzo ciekawy , ponieważ cimeny kolor i M-pakiet powdował że E90 prezentowało sie bardzo okazale.
Niestety klient postanowił zamontać radio Proffesional z modelu polfitingu  LCI i niestety żaden serwis BMW nie mógł sobie z tym poradzić.

Ustaliliśmy z klientem następujący zakres prac :

– Montaż Radia Proffesional poliftingowego LCI w samochodzie 2007
– Montaż portu USB ( kod wyposażenia 6FL)
– Wymiana modułu Bluetooth na model poliftingowy LCI
– Montaż oryginalnego doposażenia Alpine BMW E90

Prace rozpoczęliśmy od przeprowadzenia diagnostyki pojazdu ISID i następnie zaprogramowaliśmy cały samochód ISSS do najnowszej dostępnej wersji oprogramowania przeznaczonej dla tego samochodu.

Zamontowaliśmy nowe radio BMW Proffesional, zaprogramowaliśmy i zakodowaliśmy. Niestety po zamontowaniu tego modułu okazało sie,  że obecny moduł Bluetooth nie jest kompatybilny ze sprzetem polftingowym. Dokonaliśmy zamontowania  modułu Mulf2 i zamontowaliśmy odpowiednie oryginalne połączenie kablowe. Po zakodowaniu i aprogramowaniu Radio i moduł pracowały juz bez zarzutu.

Następnie ropoczęliśmy montaż portu USB w podłokietniku i z wykorzystaniem oryginalnych wiązek kablowych BMW dokonaliśmy adaptacji intalacji pojazdu. Zmian wymagał również port AUX.

W momencie kiedy już wszystkie zaplanowane prace modernizacyjne zostały zakończone przystąpiliśmy do montażu oryginalnego zestawu doposażenia tzw. Rettrofit Kit Apline E90.

Zamierzeniem projektanta zestawu było poprawienie jakości dzwięku oryginalnego Radia BMW Proffesional poprzez zamontowanie wzmacniacza Alpine.
Nowo zamontowany wzmacniacz został podłączony do oryginalnych Subwooferów montowanych pod siedzeniami, zostały wymienione głośnikiw dzwiach przednich i dodatkow została zaintalowana zwrotnica głosnikowa wraz z głosnikami wysokotonowymi. Wymiany wymagała również listwa w drzwiach na wersję z miejscem montażowym głośnika Tweeter.

Efekt końcowy super, zupełnie inna jakość dzwięku . Klient z uśmiechem na twarzy pojechał na wakacje.

 

 

 

Total Page Visits: 3533 - Today Page Visits: 3

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress