fbpx

Odbudowa samochodu po powodzi / zalaniu BMW F10 528ix

W październiku 2013 przyjęliśmy zlecenie naprawy samochodu BMW F10 528ix wersja USA do odbudowy po powodzi.
d7373ceabdKI2Do.jpg

Klient zakupił ten samochód w atrakcyjnej cenie i szukał warsztatu, który odbuduje auto do konfiguracji fabrycznej.  Nie jest to  łatwa operacja, ponieważ należy dokładnie dobrać sterowniki żeby były zgodne z numerem nadwozia. Jest to warunek konieczny,  jeśli w przyszłości samochód ma być programowany bezpośrednio z systemu BMW. 5133052-ap474960238525-643-370

auta_z_powodzi_w_niemczech__15

Prace rozpoczęliśmy od wymontowania całego wnętrza pojazdu ponieważ w samochodach po powodzi woda zbiera się pod tapicerką. Po wymontowaniu wnętrza dokonaliśmy czyszczenia karoserii (blachy) i następnie przeprowadziliśmy grzybienie karoserii.

BMW_zalane_przez_powodz_1

Kolejnym etapem było sprawdzenie instalacji elektrycznej pojazdu, niestety w samochodach które miały kontakt z wodą nastąpiło zwarcie i spowodowało zniszczenie sterowników , wytopienie złącz i utlenienie przewodów. Praca wymaga czasu ponieważ sprawdzaliśmy wszystkie połączenia i w przypadku gdy była konieczność wymienialiśmy piny i wtyczki na nowe oryginalne BMW.

2012-10-30T162840Z_513629484_GM1E8AV010L01_RTRMADP_3_STORM-SANDY

Po sprawdzeniu instalacji rozpoczęliśmy etapowy montaż sterowników i kodowanie do pojazdu . Ważne jest zachowanie odpowiedniej kolejności, ponieważ na początku montujemy główne moduły dopiero w gdy są one zakodowane podłączaliśmy kolejne sterowniki.  Niektóre sterowniki takie jak liczniki mają zapisany VIN na stałe i producent zaleca wymianę na nowy.Nasza firma posiada możliwość dokonywania zmian na poziomie procesora sterownika.
Po zamontowaniu wszystkich sterowników dokonaliśmy programowania całego samochodu i aktywowania  funkcje pojazdu oryginalnymi kodami FSC – FREI SCHALT CODE które zostały wygenerowane w czasie produkcji auta. W momencie kiedy wszystkie systemy elektroniczne samochodu działały bez problemu rozpoczęliśmy montaż wnętrza pojazdu ( tj. używanej tapicerki pojazdu). Dodatkowo montujemy nowe filtry powietrza i dezynfekujemy przewody wentylacyjne. Przy odbudowie samochodu po zalaniu ważne jest też równoległe działanie w zakresie weryfikacji i naprawy uszkodzeń mechanicznych ponieważ często uszkodzeniu ulegają elementy montowane pod pojazdem tj. Pompa ABS DSC , moduł aktywnego sterowania kierownicy , skrzynia biegów czy rozdzielacz napędu X-drive. Najważniejsze jest aby nie próbować uruchamiać samochodu bez przeprowadzenia weryfikacji przez mechanika i wymiany koniecznych płynów.

F07_Combox_6NR_03

Po zakończeniu prac elektroniczno mechanicznych dokonaliśmy  diagnozy cyfrowej i w przypadku gdy wszystkie prace zostały wykonane w 100% samochód został wydany klientowi bez żadnych błędów i uszkodzeń.

Reasumując usługa którą wykonujemy gwarantuje klientowi iż do minimum ograniczyliśmy możliwe do pojawienia się skutki „topienia pojazdu”

Zapraszamy do nas w celu wykonania wyceny naprawy samochodu po zalaniu i utopieniu.

2012 BMW F10 by Vilner

BMW-5-Series--F10--LCI-4868_42

Total Page Visits: 2728 - Today Page Visits: 5

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress